Niepokojące wyniki badań (cukrzyca?)

Pytania do lekarza diabetologa:

lekarz-diabetolog-dobry-warszawa-gabinet-przychodnia-mokotow-centrum-cukrzyca-glukoza-ekspert-telewizyjny-TV-ciazaCukrzyca została mi po drugiej  ciąży. W tej chwili mam cukry na czczo 150-180, a po posiłkach 1h po 190, 2h po 160. Nie biorę żadnych lekarstw.Te które miałam wcześniej (Glucophage 750) nie działają. Mam też podwyższone wyniki prób wątrobowych, dlatego też lekarz chce mi podać insulinę. Czy to nie za wcześnie na insulinę? Cukry nie są tragiczne oprócz na czczo. A może zmienić lekarza? Proszę o poradę.  Iwona

Lekarz diabetolog odpowiada:

Witam serdecznie,
Nie miałam okazji badać Pani i stwierdzić jaki typ cukrzyca Pani ma. Zakładając, że jest to cukrzyca typu 2, warto powalczyć o dobre cukry przy pomocy leków. Dziś mamy do dyspozycji wiele leków w postaci tabletek.
Podwyższone próby wątrobowe mogą świadczyć o stłuszczeniu wątroby – tym bardziej warto dbać o dobre cukry biorąc tabletki i dietę. Stłuszczenie wątroby łatwo stwierdzić w badaniu USG jamy brzusznej.
Jeśli jednak uszkodzenie wątroby ma inny charakter np. alkohol, toksyny, wirusy – to wtedy niejednokrotnie konieczna jest insulina.

Pozdrawiam serdecznie i proszę zadbać o siebie –
Dr Anna Jeznach, lekarz – diabetolog

najlepszy lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotówdiabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *