Problemy z cukrzycą

Pytania do lekarza diabetologa:

Dzień dobry Pani Doktor,

strona-internetowa-lekarz-medyka-przychodni-poradni-warszawa-gabinet-przychodnia-pozycjonowanie-znany-lekarz-google-diabetologmam 39 lat i na cukrzycę typu 2 choruję od 7 lat do niedawna nie sprawiała mi ona większych problemów. Niestety od kilku miesięcy moje cukry szaleją, glikemia na czczo jest pomiędzy 160 – 190, a po posiłku zazwyczaj okolo 260, czasem dochodzi nawet do 300. Mimo diety, leków i wysiłku fizycznego nie ma poprawy,

jesli chodzi o leki to przyjmuję rano Januvie 100 mg, a wieczorem insuline Insulatard penfil 19 jednostek, ale cały czas zwiekszam bo mam dojść do cukru na czczo 80-120.

Podawanie insuliny mnie boli i nienawidzę tego robić, nie mogę schudnąć, a metforminy nie mogę stosować ponieważ mam problemy z brzuchem. Do tego bardzo bolą mnie nogi, a jeden z palców u stopy jest jakby cały czas zdretwiały.

Bez przerwy źle się czuję i już nie wiem co robić. Czy stosowane leczenie jest dobre?  Monika

Lekarz diabetolog odpowiada:

Dzień dobry!

Faktycznie to co Pani pisze nie brzmi najlepiej – wysoki cukier na czczo pomimo insuliny, zle samopoczucie, dretwienie w stopie. Warto pomyslec o skuteczniejszym leczeniu. Może Victoza lub Jardiance? Metformina jest super. Czy byla próba różnych preparatow z metforminą?

Schudnąć zawsze warto, a insulina temu nie sprzyja, niestety, więc rozumiem, że jest Pani trudno. Proszę probować w swojej miejscowości znaleźć lekarza, który coś pokombinuje i troche Panią w tym wszystkim wesprze.

Powodzenia!

dr Anna Jeznach-Steinhagen – lekarz diabetolog, Warszawa

najlepszy lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Leczenie cukrzycy Warszawa:

  • https://www poradniacukrzycowa pl/category/stopa-cukrzycowa-lekarz-warszawa/
  • https://www poradniacukrzycowa pl/cukrzyca-problemy-diabetolog-lekarz-arszawa-ursynow-mokotow-mordor-wola-centrum-srodmiescie/
  • stopa cukrzycowa banacha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *