Cukrzyca: jak uregulować cukry?

Lekarz diabetolog odpowiada:

Moim problemem jest uregulowanie cukrów. Na cukrzycę choruje od 3 lat od września ubiegłego roku podaje sobie wieczorem 16 j Polhumin N jak również tabletki Metformaks i Glibetic,

Mój problem poldiabetolog warszawa mokotow cukrzyca gabinetega na tym, że po przyjęciu insuliny wieczorem mój cukier obniża poziom a w ciągu nocy wzrasta do około 220 mg. Problemem jest również to, iż podczas przyjmowania posiłków cukier wzrasta i bardzo powoli obniża swoją wartość waha się od 240 – 350 mg. Natomiast w momencie kiedy zjem np czekoladę czy coś słodkiego mój cukier waha się w granicy ok 160 – 200 mg.

Podczas świąt wartość moich cukrów wahała się w granicach 140 – 240 mg i w tych dniach nie zwracałam uwagi na to co się zjada i w jakich ilościach,  natomiast wtedy kiedy potrafię zjeść mało w ciągu dnia to mam cukry powyżej 230 mg. 

Proszę o pomoc co mam robić dalej, ponieważ już wiem że moje leki są źle dobrane. Dziękuję za odpowiedz – Agata

Pani Agato,
faktycznie Pani cukry nie wyglądają najlepiej.
Mogę się domyślać, ze tak duże wahania glikemii niewątpliwie odbijają się na Pani samopoczuciu.
Ponadto stosuje Pani insulinę (owszem jedynie bazalną/nocną), ale mimo wszystko insulina, podczas gdy Pani cukrzyca nie trwa długo. Podaje Pani, że jedynie 3 lata. Oczywiście my często nie wiemy, że choroba się rozwija, a rozpoznana i leczona jest często znacznie później.
Dziś na rynku polskim jest wiele leków (doustnych i w zastrzykach), niestety część z nich nierefundowana, ale zawsze można dostosować optymalne leczenie.
Cóż mogę powiedzieć i radzić. Warto niewątpliwie zająć się leczeniem.
pozdrawiam
dr Anna Jeznach

lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Leczenie cukrzycy Warszawa:

  • jak uregulowac cukrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *