Cukrzyca ciążowa

Pytania do lekarza diabetologa:

diabetolog warszawa prywatnie ciąża i cukrzycaWitam, jestem w 32 tygodniu ciąży, od 24 tygodnia mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową.

Do tej pory wystarczała dieta, ale od kilku dni cukry na czczo przekraczają 90 ( 90-101) a po posiłkach są w górnej granicy (110-117). Czy jest jakiś sposób na obniżenie cukru na czczo? Dodatkowo ginekolog powiedział ze jeżeli włącza mi insulinę to od 38 tygodnia dostane skierowanie do szpitala, dlaczego mimo dobrych wyników i wzorcowego rozwoju dziecka będę musiała leżeć w szpitalu? Lekarz argumentuje procedurą obowiązującą. Karolina

Lekarz diabetolog odpowiada:

Jedynym sposobem na wysoką glikemię na czczo przy prawidłowych w ciągu dnia jest włączenie insuliny długo działającej na noc. Pomimo iż brzmi to poważnie, jest dość standardowa procedura. Jeśli oznacza Pani sobie ciała ketonowe w moczu porannym, to pewnie się pojawiły (+/-). Świadczy to o niedoborze insuliny w nocy.

Jeśli cukrzyca jest dobrze wyrównana nie wymaga hospitalizacji.
Każda ciąże cukrzycowa ginekolodzy wola rozwiązywać wcześniej, tj od 38-40 tydzień ciąży niż później. Jest to związane ze starzeniem się łożyska. Ciąża może – o ile nie ma innych wskazań położniczych innych – zakończyć się siłami natury, tj poród naturalny.
Po porodzie odstawia się insulinę.
Pozdrawiam serdecznie –
Dr Anna Jeznach

najlepszy lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.