Problemy z cukrzycą

Pytania do lekarza diabetologa:

Dzień dobry Pani Doktor,

strona-internetowa-lekarz-medyka-przychodni-poradni-warszawa-gabinet-przychodnia-pozycjonowanie-znany-lekarz-google-diabetologmam 39 lat i na cukrzycę typu 2 choruję od 7 lat do niedawna nie sprawiała mi ona większych problemów. Niestety od kilku miesięcy moje cukry szaleją, glikemia na czczo jest pomiędzy 160 – 190, a po posiłku zazwyczaj okolo 260, czasem dochodzi nawet do 300. Mimo diety, leków i wysiłku fizycznego nie ma poprawy,

jesli chodzi o leki to przyjmuję rano Januvie 100 mg, a wieczorem insuline Insulatard penfil 19 jednostek, ale cały czas zwiekszam bo mam dojść do cukru na czczo 80-120.

Podawanie insuliny mnie boli i nienawidzę tego robić, nie mogę schudnąć, a metforminy nie mogę stosować ponieważ mam problemy z brzuchem. Do tego bardzo bolą mnie nogi, a jeden z palców u stopy jest jakby cały czas zdretwiały.

Bez przerwy źle się czuję i już nie wiem co robić. Czy stosowane leczenie jest dobre?  Monika

Lekarz diabetolog odpowiada:

Dzień dobry!

Faktycznie to co Pani pisze nie brzmi najlepiej – wysoki cukier na czczo pomimo insuliny, zle samopoczucie, dretwienie w stopie. Warto pomyslec o skuteczniejszym leczeniu. Może Victoza lub Jardiance? Metformina jest super. Czy byla próba różnych preparatow z metforminą?

Schudnąć zawsze warto, a insulina temu nie sprzyja, niestety, więc rozumiem, że jest Pani trudno. Proszę probować w swojej miejscowości znaleźć lekarza, który coś pokombinuje i troche Panią w tym wszystkim wesprze.

Powodzenia!

dr Anna Jeznach-Steinhagen – lekarz diabetolog, Warszawa

najlepszy lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *