Cukrzyca: jak uregulować cukry?

Lekarz diabetolog odpowiada:

Moim problemem jest uregulowanie cukrów. Na cukrzycę choruje od 3 lat od września ubiegłego roku podaje sobie wieczorem 16 j Polhumin N jak również tabletki Metformaks i Glibetic,

Mój problem poldiabetolog warszawa mokotow cukrzyca gabinetega na tym, że po przyjęciu insuliny wieczorem mój cukier obniża poziom a w ciągu nocy wzrasta do około 220 mg. Problemem jest również to, iż podczas przyjmowania posiłków cukier wzrasta i bardzo powoli obniża swoją wartość waha się od 240 – 350 mg. Natomiast w momencie kiedy zjem np czekoladę czy coś słodkiego mój cukier waha się w granicy ok 160 – 200 mg.

Podczas świąt wartość moich cukrów wahała się w granicach 140 – 240 mg i w tych dniach nie zwracałam uwagi na to co się zjada i w jakich ilościach,  natomiast wtedy kiedy potrafię zjeść mało w ciągu dnia to mam cukry powyżej 230 mg. 

Proszę o pomoc co mam robić dalej, ponieważ już wiem że moje leki są źle dobrane. Dziękuję za odpowiedz – Agata

Pani Agato,
faktycznie Pani cukry nie wyglądają najlepiej.
Mogę się domyślać, ze tak duże wahania glikemii niewątpliwie odbijają się na Pani samopoczuciu.
Ponadto stosuje Pani insulinę (owszem jedynie bazalną/nocną), ale mimo wszystko insulina, podczas gdy Pani cukrzyca nie trwa długo. Podaje Pani, że jedynie 3 lata. Oczywiście my często nie wiemy, że choroba się rozwija, a rozpoznana i leczona jest często znacznie później.
Dziś na rynku polskim jest wiele leków (doustnych i w zastrzykach), niestety część z nich nierefundowana, ale zawsze można dostosować optymalne leczenie.
Cóż mogę powiedzieć i radzić. Warto niewątpliwie zająć się leczeniem.
pozdrawiam
dr Anna Jeznach

lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *