Cukrzyca ciążowa

Pytania do lekarza diabetologa:

diabetolog warszawa prywatnie ciąża i cukrzycaWitam, jestem w 32 tygodniu ciąży, od 24 tygodnia mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową.

Do tej pory wystarczała dieta, ale od kilku dni cukry na czczo przekraczają 90 ( 90-101) a po posiłkach są w górnej granicy (110-117). Czy jest jakiś sposób na obniżenie cukru na czczo? Dodatkowo ginekolog powiedział ze jeżeli włącza mi insulinę to od 38 tygodnia dostane skierowanie do szpitala, dlaczego mimo dobrych wyników i wzorcowego rozwoju dziecka będę musiała leżeć w szpitalu? Lekarz argumentuje procedurą obowiązującą. Karolina

Lekarz diabetolog odpowiada:

Jedynym sposobem na wysoką glikemię na czczo przy prawidłowych w ciągu dnia jest włączenie insuliny długo działającej na noc. Pomimo iż brzmi to poważnie, jest dość standardowa procedura. Jeśli oznacza Pani sobie ciała ketonowe w moczu porannym, to pewnie się pojawiły (+/-). Świadczy to o niedoborze insuliny w nocy.

Jeśli cukrzyca jest dobrze wyrównana nie wymaga hospitalizacji.
Każda ciąże cukrzycowa ginekolodzy wola rozwiązywać wcześniej, tj od 38-40 tydzień ciąży niż później. Jest to związane ze starzeniem się łożyska. Ciąża może – o ile nie ma innych wskazań położniczych innych – zakończyć się siłami natury, tj poród naturalny.
Po porodzie odstawia się insulinę.
Pozdrawiam serdecznie –
Dr Anna Jeznach

najlepszy lekarz diabetolog warszawaprywatny gabinet lekarski cukrzyca diabetolog warszawa mokotów

diabetolog lekarz cukrzyca warszawa mokotow najlepszy partykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *